• O škole

•  Materská škola

je účelové zariadenie, ktoré sa nachádza v jednopodlažnej budove. Zabezpečuje výchovu a vzdelávanie detí predškolského veku spravidla od 2 do 6 rokov a pre deti s odloženou školskou dochádzkou.

Zriaďovateľom je Obec Pastuchov

Má dve triedy, dve spálne, smostatnú šatňu pre deti a zariadenia pre osobnú hygienu. Súčasťou materskej školy je aj veľký školský dvor s detskými preliezkami a pieskoviskom.

Prevádzka v materskej škole:

v pracovných dňoch od 6,30h do 16,00h.

V školskom roku 2018/2019 výchovno-vzdelávaciu činnosť zabezpečujú štyri učiteľky, ktoré pracujú na dve smeny.

Denný poriadok je vypracovaný v súlade so ŠVP ISCED 0 pre predprimárne vzdelávanie a                ŠkVP "Na svete nie si sám", ktorý zohľadňuje

-  vyváženéstriedavé činnosti (optimálny boirytmus, bezstresové prostredie),

-  dodržiavanie zásad zdravej životosprávy (zdravý životný štýl),

-  dodržiavanie pevne stanoveného času na činnosti zabezpečujúce životosprávu.